AlkoholDDA w związku – jakich partnerów wybierają?

DDA w związku – jakich partnerów wybierają?

Dorosłe Dzieci Alkoholików (DDA) często mają trudności w nawiązywaniu i utrzymaniu zdrowych relacji. Ale czy związek z DDA jest możliwy? Jakie są obawy osób z DDA i jak wyglądają ich związki? Jakich partnerów wybierają osoby z DDA?

Czy związek z DDA jest możliwy?

Związek z osobą DDA jest zdecydowanie możliwy, ale może być trudny. Osoby z DDA często mają niską samoocenę, trudności z wyrażaniem emocji i skłonność do przejmowania odpowiedzialności za innych. Te cechy mogą prowadzić do konfliktów i napięć w związku. Jednak z odpowiednim wsparciem i terapią, osoby z DDA mogą nauczyć się zdrowych nawyków komunikacyjnych i budować satysfakcjonujące relacje.

Przeczytaj także: Syndrom DDA – Kim są Dorosłe Dzieci Alkoholików?

Jak wygląda związek z DDA i jakie są obawy tych osób?

Osoby z DDA często boją się odrzucenia, krytyki i konfliktów. Mogą obawiać się, że nie są wystarczająco dobre, że zostaną porzucone, lub że ich uczucia i potrzeby są nieważne. Te obawy mogą prowadzić do unikania bliskości, nadmiernej kontroli, czy też do utrzymania dystansu w relacjach. Związek z osobą DDA może być pełen wyzwań.

Takie osoby bardzo często mogą mieć trudności z otwarciem się na partnera, wyrażaniem swoich uczuć i potrzeb, a także z zaufaniem. Mogą być nadmiernie krytyczne, kontrolujące lub defensywne. Mogą również mieć tendencję do zaniedbywania swoich potrzeb na rzecz potrzeb partnera.

jakich partnerów wybierają dda
Osoby z syndromem DDA, jak każdy – potrafią i chcą kochać jednak są to emocje z którymi nie radzą sobie najlepiej.

Jak osoby z DDA niszczą relacje i jakich partnerów wybierają?

Osoby z DDA mogą niszczyć relacje na wiele sposobów. Mogą być nadmiernie krytyczne, kontrolujące, defensywne, czy też mogą zaniedbywać swoje potrzeby na rzecz innych. Te zachowania są często wynikiem niskiej samooceny, lęku przed odrzuceniem i trudności z wyrażaniem emocji. Osoby z DDA często wybierają partnerów, którzy potwierdzają ich negatywne przekonania o sobie samych. Mogą wybierać osoby, które są krytyczne, kontrolujące, niedostępne emocjonalnie, lub które mają problemy z uzależnieniem. Wybierając takie osoby, DDA nieświadomie powtarzają wzorce z dzieciństwa.

Przeczytaj także:  Brzuch alkoholowy – skąd się bierze i jak się go pozbyć?

Czy jesteś w związku z osobą DDA? Czy rozumiesz, jakie wyzwania mogą stawić osoby z DDA w relacjach? Pamiętaj, że zrozumienie i empatia są kluczem do budowania zdrowych relacji. Jak kochają DDA? To pytanie, na które warto znać odpowiedź, gdy decydujemy się na związek z taką osobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Najnowsze artykuły

Ostatnie komentarze

Dołącz do naszej społeczności

W walce z uzależnieniami nie jesteś sam. Dołącz do naszego forum, gdzie znajdziesz wsparcie, porady i inspiracje od osób, które przechodzą przez to samo. Wspólnie możemy osiągnąć więcej.

Przeczytaj także